Xavier Eritja i Ciuró

Xavier Eritja i Ciuró

Candidat num. 1 al Congrés per Lleida

Nascut el 1970 a Sallent. Resideix a Lleida. - Segrià

Xavier Eritja Ciuró, 49 anys d'edat, nascut a Sallent (Bages) el 26 de març de 1970. Actualment tinc la meva residència a Lleida.

Des de la seva participació en diverses plataformes, entitats i institucions de la ciutat de Lleida, ha pogut encapçalar projectes de gestió i dinamització cultural i política que han resultat ser veritables escoles d'aprenentatge dels valors del catalanisme i del republicanisme.

Ha tingut la sort de poder encapçalar entitats com l'Ateneu Popular de Ponent, la Plataforma Lleida Decideix, l'Assemblea Nacional Catalana a Lleida i Òmnium Lleida-Ponent, que han estat peces clau a l'hora d'impulsar el moviment independentista a Lleida i Ponent.

Des d'un principi, des d'entitats culturals com l'Ateneu Popular de Ponent o Òmnium Cultural, ha pogut copsar amb emoció l'articulació i el creixement exponencial del moviment independentista a la nostra societat, avui majoritari.

Creu en la regeneració democràtica a partir dels processos de mobilització i participació directa de la ciutadania, tal com s'ha demostrat aquests darrers anys.

Per tant, creu profundament en la força de la mobilització de les classes mitjanes i populars de la nostra societat per construir la nova República Catalana.

El Nostre Equip

Barcelona

  • 8. Joan Capdevila i Esteve

    Executiva
  • 9. Pilar Vallugera i Balenyà

    Barcelona
  • 10. Adelina Escandel Grases

    Sobiranistes
  • 11. Xavier Godàs i Pérez

    Maresme
  • 12. Montserrat Vilardosa i Tomàs

    Baix Llobregat
  • 13. Josep Domènec Meseguer i Garcia

    Vallès Occidental
  • 14. Núria Escursell i Serra

    Jovent Republicà
  • 15. Alfons Bech Peiro

    Sobiranistes
  • 16. Montserrat Font i Fabra

    Vallès Occidental
  • 17. Josep Manuel Bueno i Martínez

    Vallès Oriental
  • 18. Maria Isabel Martinez Soriano

    Sobiranistes
  • 19. Josep Tomàs Àlvaro i Juncosa

    Penedès
  • 20. Anna Cella i Navarro

    Vallès Oriental
  • 21. Josep Miquel Garcia Castañé

    Barcelonès Nord
  • 22. Meritxell Romero i Pinet

    Maresme
  • 23. Ismael Benito Altamirano

    Sobiranistes
  • 24. Meritxell Pi i Costa

    Vallès Oriental
  • 25. Joan Ramón Barrachina Casals

    Baix Llobregat
  • 26. Montserrat Medall i Prades

    Penedès
  • 27. Albert Xoy i Serra

    Catalunya Central
  • 28. Lucía Pérez Porcel

    Sobiranistes
  • 29. Gerard Álvarez i Garcia

    Barcelona
  • 30. Anna Sosa Ródenas

    Maresme
  • 31. Eugenia Parejo

    Executiva
  • 32. Joan Tardà i Coma

    Executiva

Congrés Suplents

  • S1. Fina Campas i Ferron

    Sectorials
  • S2. Manuel Navarro Castillo

    Sobiranistes
  • S3. Beatriu Acín i José

    Barcelona
  • S4. Isaac Garcia i Fernàndez

    Barcelona
  • S5. Mireia Monfort Sòria

    Baix Llobregat
  • S6. Josep Campmany Guillot

    Baix Llobregat
  • S7. Isabel Vila Cullell

    Sobiranistes
  • S8. Roger Pérez i Àlvarez

    Vallès Occidental
  • S9. Pilar Gibert i Gerez

    Vallès Occidental
  • S10. Joan Mangues i Sempere

    Jovent Republicà

Tarragona

  • 3. Joan Basseda i Domènech

    Penedès
  • 4. Irina Gómez i Maturana

    Jovent Republicà
  • 5. Eladi Galbe i Mauri

    Ebre
  • 6. Camí Mendoza i Mercè

    Camp de Tarragona

Congrés Suplents

  • S1. Lluís Escoda i Freixas

    Camp de Tarragona
  • S2. Virgínia Susana Martínez i Torres

    Camp de Tarragona
  • S3. Alexandre Gonzàlez i Castro

    Jovent Republicà
  • S4. Anna Vidiella i Piñol

    Ebre
  • S5. Francesc Anguela i Bonet

    Camp de Tarragona
  • S6. Maria Magdalena Jové i Guasch

    Camp de Tarragona
  • S7. Joan Bertomeu i Zaragoza

    Ebre
  • S8. Maite Bel i Farnós

    Ebre
  • S9. Joan Salvador Balagué i Cervera

    Ebre
  • S10. Conxita Pujol i Sarroca

    Ebre

Lleida

  • 4. Sergi Parramon i Garcia

    Pirineu

Congrés Suplents

  • S1. Pol Oliva i Solé

    Jovent Republicà
  • S2. Mercè Carulla i Castells

    Lleida
  • S3. Marc Rafart i Colomés

    Solsonès
  • S4. Xènia Sanjuan i Arbonés

    Jovent Republicà
  • S5. Ramon Cristòfol i Mora

    Lleida
  • S6. Eva Roig i Aiguadé

    Lleida
  • S7. Jordi Tremosa i Llurba

    Lleida
  • S8. Eva Gené i Solans

    Lleida
  • S9. Jossef Koumia i Martin

    Lleida
  • S10. Gemma Farré i Nogué

    Lleida

Girona

  • 4. Eduard Coloma i Boada

    Girona
  • 5. Xènia Sala i Pareta

    Jovent Republicà
  • 6. David Pujol i Bret

    Girona

Congrés Suplents

  • S1. Montserrat López i Amor

    Pirineu
  • S2. Josep Navarro i Santaeulàlia

    Girona
  • S3. Ana Maria Hinojosa i Valencia

    Girona
  • S4. Mario Rueda i Martínez

    Jovent Republicà
  • S5. Maria Carme Freixa i Bosch

    Girona
  • S6. Lluís Millans i Miró

    Pirineu